Україна запускає нову державну політику з розмінування територій - Шмигаль

Україна запускає нову державну політику з гуманітарного розмінування територій. Про це 4 квітня під час засідання Кабміну заявив прем'єр Денис Шмигаль.

"Вибухонебезпечними предметами усіяно близько 174 тисячі квадратних кілометрів нашої землі. Це як половина території Японії, півтори Греції або дві площі Австрії", - наголосив глава уряду.

За його словами, тільки за останній місяць жертвами ворожих мін стали 724 людини. 226 із них отримали смертельні поранення. Також варто підкреслити, що заміновано й велику кількість родючих земель, які тепер просто непридатні для обробітку.

Враховуючи, що успішне розмінування цих територій могло б допомогти нагодувати 80 мільйонів людей. І саме для цього Україна розпочинає нову державну політику з гуманітарного розмінування територій. Наша країна планує також створити коаліцію держав для допомоги в цій сфері.

"Ми вже сформували нормативно-правову базу, активізували роботу Національного органу з питань протимінної діяльності, створили Міжвідомчу робочу групу з гуманітарного розмінування, затвердили план розмінування понад 470 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення в дев'яти регіонах України", - заявив Шмигаль.

До оновленої Державної політики з розмінування територій входитимуть такі ключові елементи:

  • оновлення національних стандартів протимінної діяльності;
  • ефективна держпрограма розмінування з пріоритетами територій;
  • створення ринку послуг з розмінування, конкуренція між операторами розмінування, залучення максимальної кількості міжнародних операторів за допомогою фінансової підтримки союзників;
  • освітні та комунікаційні кампанії;
  • активне залучення інноваційних технологій.

Крім цього, уряд доручив створити окрему структуру - Державний центр гуманітарного розмінування, який братиме участь у плануванні заходів протимінної діяльності та забезпечить роботу системи управління якістю розмінування. Також Україна створює широку коаліцію країн, які допоможуть зробити так, щоб процес розмінування не тривав десятиліття. Першочерговою потребою є фінансові ресурси.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна шукає способи прискорити розмінування територій.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті