Україна уклала контракт з американською компанією на будівництво 20 атомних малих реакторів

Україна уклала контракт із компанією Holtec International на будівництво до 20 атомних енергоблоків із реакторами SMR-160. Про це 21 квітня у Facebook повідомила пресслужба "Енергоатому".

"21 квітня 2023 року президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін та президент і виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх уклали договір про співпрацю в розгортанні малих модульних реакторів (ММР)", - повідомили в компанії.

Зазначається, що Котін підписав договір у Києві, а Кріс Сінгх - у Камдені, штат Нью-Джерсі. На церемонії також були присутні міністр енергетики Герман Галущенко та віце-президент Holtec International з питань діяльності в Україні Ріаз Аван. Договір передбачає будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160.

"Спорудження в Україні ММР не лише сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, а й дасть змогу замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності та досягти цілей декарбонізації", - заявив Котін.

Реалізація договору передбачає будівництво до 20 реакторів SMR-160, причому перший пілотний проєкт має бути готовий і вийти на мінімальну потужність до березня 2029 року. Документ також передбачає поглиблення співпраці між компаніями, яка триває вже не один рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна планує налагодити виробництво ядерного палива за три роки.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті