Україна уклала контракт з американською компанією на будівництво 20 атомних малих реакторів

Україна уклала контракт із компанією Holtec International на будівництво до 20 атомних енергоблоків із реакторами SMR-160. Про це 21 квітня у Facebook повідомила пресслужба "Енергоатому".

"21 квітня 2023 року президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін та президент і виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх уклали договір про співпрацю в розгортанні малих модульних реакторів (ММР)", - повідомили в компанії.

Зазначається, що Котін підписав договір у Києві, а Кріс Сінгх - у Камдені, штат Нью-Джерсі. На церемонії також були присутні міністр енергетики Герман Галущенко та віце-президент Holtec International з питань діяльності в Україні Ріаз Аван. Договір передбачає будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160.

"Спорудження в Україні ММР не лише сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, а й дасть змогу замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності та досягти цілей декарбонізації", - заявив Котін.

Реалізація договору передбачає будівництво до 20 реакторів SMR-160, причому перший пілотний проєкт має бути готовий і вийти на мінімальну потужність до березня 2029 року. Документ також передбачає поглиблення співпраці між компаніями, яка триває вже не один рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна планує налагодити виробництво ядерного палива за три роки.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті