Україна повернула ще 95 захисників із російського полону

Україна та росія провели черговий обмін військовополоненими, під час якого вдалося повернути 95 українських військових. Про це повідомив у Телеграм президент України Володимир Зеленський.

Серед повернених — воїни ЗСУ, Національної гвардії та прикордонники. За словами Зеленського, посередником в обміні виступили Об’єднані Арабські Емірати.

Як повідомляє "Громадське", у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що звільнити вдалося 49 воїнів ЗСУ, зокрема учасника «повітряного мосту», який добровільно зголосився на гвинтокрилі летіти на «Азовсталь», і двох військових Повітряних сил.

Також повернули 21 нацгвардійця, 10 військових моряків, сімох військових Сил територіальної оборони, п’ятьох прикордонників, двох — із Державної спеціальної служби транспорту та одного оборонця з добровольчого формування територіальної громади.

Крім того, у Координаційному штабі кажуть, що серед звільнених 23 людини боронили Маріуполь (з них 13 — оборонці «Азовсталі»). Від початку повномасштабного вторгнення цей обмін став уже 54-м. Загалом з російського полону вже повернули 3405 людей.

Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що на місці обміну перебувають працівники його офісу: вони мають проконтролювати дотримання прав людини, відповідно до міжнародного гуманітарного права, та Женевських конвенцій.

Невдовзі звільнених з полону нагодують та оглянуть лікарі. Їм також видадуть чистий одяг, призначать лікування та реабілітацію.

Тим часом, за даними росЗМІ, російське міністерство оборони заявило, що під час обміну в росію повернули 95 своїх військовослужбовців.

Як повідомлялося, РФ тримає у полоні понад 400 жінок-військових, омбудсмен веде переговори про обмін. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті