Росія тримає у полоні понад 400 жінок-військових. Омбудсмен веде переговори про обмін

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що веде переговори з Росією про те, щоб влаштувати обмін українських військовополонених жінок, - пише "Радіо Свобода".

«Неодноразово ми порушували питання, я особисто спілкування з Москальковою (Тетяна Москалькова – омбудсмен РФ – ред.) для того, щоб організувати окремий обмін для повернення саме жінок», – розповів Лубінець.

Він додав, що в організації такого обміну допомагають представники з Об'єднаних Арабських Еміратів.

«Дві категорії, які є пріоритетними для повернення: тяжкопоранені військовополонені і жінки. За нашою інформацією, понад 400 українських жінок у статусі військовополонених залишаються в російському полоні», – додав Лубінець.

За словами українського омбудсмена, це може бути другий такий великий обмін жінок-військовополонених, однак деталей він не навів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті