Україна передала Міжнародному Червоному Хресту список близько 19 тисяч дітей, викрадених росією

Влада України передала Міжнародному Червоному Хресту список близько 19 тисяч дітей, які вивезені на територію росії і залишаються там. Про це повідомила в ефірі української служби "Радіо Свобода" голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Марія Мезенцева.

За словами Мезенцевої, українська влада збирала заявки від соціальних служб та правозахисників, які змогли встановити імена та – в деяких випадках – місця перебування дітей, переміщених до росії. Наразі співробітники Червоного Хреста зможуть відвідати їх у російських таборах, прийомних сім'ях та інших місцях перебування. Мезенцева підкреслила, що дуже чекає на ці візити.

На день раніше Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій визнала насильницьке переміщення українських дітей геноцидом. Автори резолюції зазначили, що переміщення дітей "явно планувалося і було організовано як державна політика", метою якої було "знищити всі зв'язки та риси їхньої української ідентичності". Наводяться приклади, коли дітям було заборонено говорити українською мовою, їх піддавали пропагандистській обробці, змушували ходити на військові збори.

У повідомленні нагадується, що 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. У заяві суду говорилося, що обоє підозрюються в незаконній депортації дітей з України. Рішення МКС було підтримано США, більшістю країн Євросоюзу (спільне рішення ЄС було заблоковано Угорщиною) та Україною.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті