Україна отримає пікапи та вантажівки на 22 млн євро - рішення Коаліції спроможностей з розмінування

Країни-члени Коаліції спроможностей з розмінування погодили закупівлі на суму 22 млн євро для підтримки потреб Державної спеціальної служби транспорту та Командування Сил підтримки Збройних сил України. З цієї суми Литва виділяє 15 млн євро, Швеція - 7 млн євро. Про це повідомляє Міноборони України.

Рішення про закупівлю пікапів та вантажних автомобілів для Командування сил підтримки ЗСУ та Держспецтрансслужби ухвалили на зустрічі партнерів Коаліції, яка пройшла у столиці Ісландії Рейк`явіку.  У ході зустрічі представники країн, які погодилися приєднатися до Коаліції та виявили зацікавленість, разом із представниками Міністерства оборони України та Командування Сил підтримки Збройних cил України також обговорили подальші плани діяльності.

Українську делегацію представляли начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки МОУ полковник Руслан Берегуля, командувач Сил підтримки ЗСУ генерал-майор Дмитро Герега, заступник Голови Адміністрації Держспецтрансслужби полковник Максим Комісаров.

Учасники обговорили перелік закупівель для поточного гуманітарного та бойового розмінування, а також проєкт Дорожньої карти розвитку спроможностей підрозділів розмінування Міноборони та ЗСУ на період до 2034 року.

Полковник Руслан Берегуля підкреслив важливість роботи Коаліції щодо гуманітарного розмінування звільнених територій України та ознайомив партнерів зі загальною ситуацією та проблемами за напрямами протимінної діяльності.

Генерал-майор Дмитро Герега подякував за підтримку країнам-партнерам у сфері бойового розмінування та країнам-членам Коаліції, які постачають необхідне обладнання інженерним підрозділам Збройних сил України. Він також поінформував членів Коаліції про особливості застосування інженерних підрозділів.

Участь у сьомій Робочій зустрічі взяли участь директори департаментів оборонних відомств та експерти країн-членів Коаліції.

Метою Коаліції під головуванням Литовської Республіки та Ісландії є розбудова спроможностей з бойового та гуманітарного розмінування підрозділів Збройних сил України та ДССТ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті