Україна має стати членом НАТО. Настав час для чіткого плану - президент Литви

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Україна має стати членом НАТО і настав час для надання "чіткого плану", як це буде досягнуто. Про це він заявив 10 липня на пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Одна з головних тем саміту - Україна. Ми всі розуміємо, що лише її перемога поверне безпеку і стабільність у Європу. Союзники мають узгодити подальшу військову допомогу Україні до повного звільнення її території. Ми також розуміємо, що Україна має бути повністю інтегрована в трансатлантичну систему безпеки і стати членом НАТО. Час минув для повторення обіцянок. Час прийшов для чіткого плану про те, як ми досягнемо цього. У нас немає вибору, окрім як погодитися і надіслати сильний сигнал Україні", - сказав Науседа.

Президент Литви заявив, що Вільнюс має "стати місцем, звідки хороші новини приходять до українців".

Науседа наголосив, що Литва від самого початку заявила, що саміт має характеризуватися не обговореннями, а важливими рішеннями для всього Альянсу.

"Наша об'єднаність і рішучість мають відображатися не лише в деклараціях, а й у рішеннях, які ми ухвалимо тут, у Вільнюсі в майбутні дні", - заявив Науседа.

Також він зазначив, що ситуація в Європі "не залишає місця для бездіяльності".

"Ми маємо рухатися вперед рішуче і швидко", - сказав Науседа.

Президент Литви додав, що ситуація в регіоні стає складнішою через нові чинники, на які варто зважати, як-от потенційне прибуття найманців ПВК "Вагнер" до Білорусі та розгортання там тактичної ядерної зброї.

Також він зазначив, що безпека східного флангу НАТО має бути пріоритетом Альянсу.

"І ми маємо імплементувати рішення, ухвалені в Мадриді, і схвалити нові плани з оборони тут, у Вільнюсі", - сказав президент Литви.

Він також підтвердив відмову від етапу ПДЧ для України.

Як повідомлялося, країни-члени НАТО досягли консенсусу щодо усунення плану дій щодо членства  (ПДЧ) зі шляху України до вступу в Альянс.

Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті