Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів з початку повномасштабної війни
З початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активів РФ на щонайменше 15 млрд грн, а Фонд держмайна отримав у своє управління 1175 об'єктів. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на Центр протидії корупції.
Як повыдомляэться, на запит ЦПК у Фонді держмайна поінформували, що у своє управління він отримав 1175 обʼєктів, загальна вартість яких становить 13,5 млрд грн.
Також Фонду передали 686,5 млн грн на банківських рахунках і права вимоги на 40,9 млн грн.
У матеріалі йдеться, що серед конфіскованих Україною активів є майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та інших осіб, проти яких запровадили санкції.
Серед найбільших активів у розпорядженні України:
- Миколаївський глиноземний завод і низка активів мільярдера РФ Дерипаски;
- один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні ТОВ "АЕРОК" - він належав підсанкційному російському олігарху Молчанову;
- уся частка в статутному капіталі ТОВ "Вінницький авіаційний завод", "Вертольоти МСБ", 90,1% компанії "Страхова компанія Мотор-Гарант" та ще трьох компаній, які належать Богуслаєву, і понад 630 млн грн;
- ТРЦ Ocean Plaza у Києві, який належав підсанкційним братам-олігархам РФ Ротенбергам та їхнім бізнес-партнерам;
- "ПентоПак Україна", що належав російсько-грецькому олігарху Саввіді.
Останній актив продали за $103 млн на відкритому аукціоні.
"Крім цього, конфіскували сотні інших обʼєктів рухомого і нерухомого майна, резиденцію Межигір'я, частки в статутних капіталах десятків юридичних осіб. Щоправда, чимала частина з цих активів поки що знаходиться на тимчасово окупованих територіях", - додають у Центрі протидії корупції.
Нагадаємо, 10 липня представник Єврокомісії Крістіан Віганд заявив, що Україна отримає перший транш з прибутку від заморожених активів РФ протягом кількох тижнів.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

Щоденник матері 18-річного добровольця: «Мене заселили»

Економічне бронювання: тема закрита?
