Україна й Румунія уклали безпекову угоду, що включає постачання Patriot

Президент України Володимир Зеленський і президент Румунії Клаус Йоганніс підписали у Вашингтоні Угоду про співробітництво у сфері безпеки між державами, згідно з якою Румунія передасть Україні систему Patriot і сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією. Про це повідомляється на сайті президента України 11 липня. 

"Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря та надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО. Офіційний Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей військово-повітряних сил. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість нашої країни", - йдеться у повідомленні.

Особливістю угоди є пункти щодо зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Окремі блоки стосуються розвідки, контррозвідки, кібербезпеки, інформбезпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення та відбудови України. Також зафіксовано механізм 24-годинного екстреного реагування в разі повторної агресії РФ проти України або значної ескалації.

Україна та Румунія уклали безпекову угоду на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом Україна підписала вже 23 двосторонні безпекові угоди: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом і Румунією.

Як повідомлялося, Україна та Польща уклали безпекову угоду, яка передбачає можливість перехоплення російських ракет і дронів. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті