Україна й Румунія уклали безпекову угоду, що включає постачання Patriot

Президент України Володимир Зеленський і президент Румунії Клаус Йоганніс підписали у Вашингтоні Угоду про співробітництво у сфері безпеки між державами, згідно з якою Румунія передасть Україні систему Patriot і сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією. Про це повідомляється на сайті президента України 11 липня. 

"Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря та надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО. Офіційний Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей військово-повітряних сил. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість нашої країни", - йдеться у повідомленні.

Особливістю угоди є пункти щодо зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Окремі блоки стосуються розвідки, контррозвідки, кібербезпеки, інформбезпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення та відбудови України. Також зафіксовано механізм 24-годинного екстреного реагування в разі повторної агресії РФ проти України або значної ескалації.

Україна та Румунія уклали безпекову угоду на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом Україна підписала вже 23 двосторонні безпекові угоди: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом і Румунією.

Як повідомлялося, Україна та Польща уклали безпекову угоду, яка передбачає можливість перехоплення російських ракет і дронів. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті