Україна частково призупинить дію Європейської конвенції з прав людини на час війни

Україна подала заявку до Ради Європи про часткове призупинення дії в країні деяких пунктів Європейської конвенції з прав і свобод людини у зв'язку з воєнним станом. Про це повідомляє Deutsche Welle (DW).

Зазначається, що відповідний документ опубліковано на сайті міжнародної організації в неділю, 28 квітня. Там уточнюється, що сама заявка була подана ще 4 квітня.

Згідно із заявкою, Україна на час війни припинить дотримуватися таких положень Конвенції, як: недоторканність житла (аж до примусового відчуження приватного або комунального майна для потреб держави); таємниця листування, телефонних переговорів та іншої кореспонденції; невтручання в особисте й сімейне життя; свобода пересування й вільний вибір місця проживання; право на свободу думки та слова; вільне вираження поглядів і переконань, а також право збирати, зберігати та розповсюджувати інформацію; право на проведення зборів, мітингів і страйків; право володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном.

Також у документі перелічено конкретні заходи та дії, які можуть бути запроваджені під час воєнного стану на порушення Конвенції: примусове відчуження приватного або комунального майна для потреб держави; запровадження комендантської години; особливий режим в'їзду і виїзду, обмеження пересування громадян та іноземців, руху транспорту; огляд речей, транспорту, багажу, вантажів, службових приміщень і житла громадян; заборона громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку, змінювати місце проживання або перебування без належного дозволу; установлення військового збору для фізичних і юросіб.

Як повідомлялося, у Донецькій області з лінії фронту евакуйовано 126 осіб, зокрема 12 дітей.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті