Келлог везе до США нові пропозиції України щодо угоди по копалинам — NV

Україна передала США нові пропозиції щодо угоди по корисним копалинам, зокрема. Про це повідомляє NV з посиланням на джерела в української влади.

Зокрема, українська сторона пропонує зменшити розмір майбутнього фонду, куди мають вноситись майбутні надходження від видобутку корисних копалин на підконтрольних територіях України.

«Попередньо США пропонували розмір цього фонду встановити у розмірі 500 млрд дол, ми зараз зменшили цю пропозицію до 100 млрд дол і передали Келлогу», — каже джерело видання.

Також, українська влада передала свої побажання щодо особистої зустрічі українського президента Володимира Зеленського та президента США наступного тижня у Вашингтоні, щоб вони продовжили обговорення всіх можливих умов угоди особисто.

«Основна причина приїзду Келога до Київу врешті стала ця угода, Трамп йому сказав: у тебе одна задача — угода, тому над нею працювали всі три дні, поки Келог був у Києві», - зазначив співрозмовник видання.

Сам Володимир Зеленський сумнівався, чи варто йому підписувати угоду, і запитував думки свого оточення.

«Позавчора відбулась нарада з очільниками різних відомств, яка була присвячена угоді щодо копалин, вона була емоційною, президент і голова ГУР Кирило Буданов там навіть трохи посперечались щодо угоди, бо у них на деякі речі розійшлися погляди, але зрештою президент схиляється до того, що угоду в якомусь покращеному вигляді треба буде підписати», — зазначив співрозмовник.

Як повідомлялося, раніше DW повідомило, що президент України Володимир Зеленський  "не готовий" підписати угоду, яка надасть США  преференційний доступ до рідкісноземельних металів України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті