Угорщина та Словаччина звинуватили Україну в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС

Уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів через заборону України на транспортування нафти російської компанії «Лукойл» своєю територією. На думку урядів, рішення України порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Про це заявили міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто та його словацький колега Юрай Бланар., повідомляє "Громадське" з посиланням на Magyar Nemzet

На думку Сіярто, рішення України «фундаментально загрожує безпеці енергопостачання Угорщини та Словаччини» та є «неприйнятним кроком з боку країни, яка хоче бути членом Європейського Союзу».

Він також заявив, що у такий спосіб Україна порушила Угоду про асоціацію з ЄС, а тому постраждала країна-член може розпочати процедуру консультацій з Єврокомісією. Якщо ж з Україною не вдасться досягти згоди, то, за словами Сіярто, можна створити арбітражний суд, що розгляне справу протягом 40 днів.

Якщо і це не допоможе розв’язати суперечку, то ЄС, мовляв, може відмовитися від виконання зобов'язань, згідно з Угодою про асоціацію — наприклад, про надання безмитного режиму. Утім наразі справа досі перебуває на стадії консультацій, каже глава угорського МЗС.

Тим часом словацький міністр закордонних справ Юрай Бланар також заявив, що заходи призупинення транзиту нафти компанії «Лукойл», які запровадила Україна, є «явним порушенням положень Угоди про асоціацію, укладеної між ЄС та Україною». Тож на тлі цього Словаччина спільно з Угорщиною звернулися до Єврокомісії.

«Ми відкидаємо перетворення Словаччини на політичний інструмент проти Угорщини чи будь-якої іншої держави. Ми будемо рішуче захищатися і використовувати всі можливості європейського права. І при цьому ми будемо захищати наші суверенні національно-державні інтереси», — заявив Бланар.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час телефонної розмови зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем розкритикував санкції України проти російської нафтової компанії «Лукойл».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті