Фіцо у розмові з Шмигалем розкритикував санкції України проти російської нафтової компанії "Лукойл"

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час телефонної розмови зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем розкритикував санкції України проти російської нафтової компанії «Лукойл». Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на TASR та пресслужбу уряду Словаччини.

Як повідомляється, Фіцо вважає санкції проти «Лукойлу» «безглуздими», оскільки, за його словами, вони зашкодять не росії, а переважно країнам Європейського Союзу. Зокрема, він нагадав, що нафту «Лукойлу» використовує словацький нафтопереробний завод Slovnaft.

«Словаччина не має наміру бути заручником українсько-російських відносин, і рішення українського президента означає, що словацький НПЗ Slovnaft, який входить до угорської групи MOL, отримає на 40% менше нафти, ніж потрібно для переробки», — заявив Фіцо.

Словацький прем’єр стверджує, що це також може призвести до припинення постачань в Україну нафти, переробленої Slovnaft, яка, за його словами, становить майже десяту частину всього українського споживання.

Станом на вечір 20 липня на урядовому порталі та сторінках українського прем’єра в соціальних мережах про розмову з Фіцо та її результати не повідомлялося.

Нагадаємо, напередодні Словаччина та Угорщина заявили, що припинили отримувати нафту від російського "Лукойлу". 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті