Угода про продаж зброї за кордон між США та Україною ще на стадії переговорів: Канада попросила пришвидшити поставку Україні ЗРК NASAMS

Поставки Україні комплексу NASAMS, за який Канада заплатила США, затримуються через те, що угода про продаж зброї за кордон між урядами США та України все ще перебуває на стадії переговорів, і Канада попросила Штати пришвидшити поставку. Про це йшлося під час зустрічі міністра оборони Канади Білла Блера з послом США Девідом Коеном, пише канадське видання The "Globe and Mail" і "Дзеркало тижня" 18 січня.

"Доставка була відкладена через необхідність укласти угоду про продаж зброї за кордон між урядами США та України, яка все ще перебуває на стадії переговорів", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Канада офіційно звернулася до Сполучених Штатів Америки з прохання пришвидшити передачу Україні зенітно-ракетного комплексу NASAMS, який вони оплатили на початку 2023 року.

Уточнюється, що ще в березні минулого року Канада заплатила США $406 млн за цей комплекс, однак Україна його досі не отримала. 

Канада вирішила придбати для подальшої передачі Збройним силам України систему NASAMS ще 10 січня 2023 року. Згідно угоди, Канада мала оплатити Штатам повну вартість ЗРК, а США напряму поставити його в Україну. У такий спосіб Канаді б не довелося отримувати дозвіл від США на реекспорт озброєння. 

NASAMS - розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence&Aerospace спільно з американською фірмою Raytheon і вважається однією з найсучасніших систем протиповітряної оборони. Це мобільний ЗРК для знищення БПЛА, балістичних і крилатих ракет, гелікоптерів, літаків тощо на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 40 км і висоті до 21 км. Цей ЗРК є одним із наймасовіших із переданих Україні країнами НАТО. Кількість NASAMS для ЗСУ вже перевищує 15, із яких щонайменше чотири вже передані.

Раніше Зеленський заявив, що додаткові системи ППО NASAMS, отримані від союзників, стали на бойове чергування 7 листопада

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті