У ЗСУ запускають механізм ротації військ на фронті

Згідно з наказом Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського від 11 січня, близько 50 тисяч військовослужбовців усіх родів і видів військ будуть переведені у Сухопутні війська – для поповнення бойових бригад з метою початку процесу ротацій. Про це пише УП з посиланням на джерела.

"За словами надійного співрозмовника УП у Генштабі ЗСУ, йдеться про переведення приблизно 50 тисяч військовослужбовців. Це 20% всіх українських військових, які нині перебувають безпосередньо на фронті, якщо покладатися на цифри NYT", - пише видання.

Зазначається, що метою такого великого переведення є початок першої за три роки повномасштабної війни ротації.

"Нам потрібно це зробити, щоб запустити механізм ротацій. Того ресурсу, який зараз вчиться у навчальних центрах, вистачає лише на мінімальне поповнення підрозділів, а не на повноцінне забезпечення бойової компоненти. А завдяки цим переміщенням між військами, а також рекрутингу, ми зможемо це зробити. Уже є затверджений план ротацій", – цитує УП співбесідника.

На запитання, чи пов'язане рішення запустити механізм ротацій із можливими перемовинами чи заморозкою лінії фронту, співрозмовник відповів, що ні. Українська армія, переконує він, зможе провести ротації і в умовах великої війни.

У матеріалі УП також згадується, що іноді переведення в піхоту є погрозою або методом покарання – за вживання алкоголю, наркотиків, втрату дронів, невчасне повернення з відпустки або ж незгоду з командиром/командуванням.

Як повідомлялося раніше, у ЗСУ створили спеціальну комісію щодо переведення військових Повітряних Сил в піхоту.

Напередодні Головоком ЗСУ Олександр Сирський заявив, що "у січні ми змогли дещо збільшити кількість підрозділів, які виводяться на відновлення боєздатності".

Статті

Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Всі статті