У ЗСУ прокоментували удари РФ з підводних човнів під час обстрілу України

Під час обстрілу по Україні 27 квітня російські війська використали два підводних човни, випустивши з них, ймовірно, шість ракет типу "Калібр". Про це заявив начальник Обʼєднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.

Водночас, за його словами, субмарини ворог використовує не часто, бо боїться, що їх уразять українські сили оборони.

"Вони бояться. Якщо б вони були впевнені на 100% у своїх здібностях, то субмарини виходили б частіше. Вони вийшли нещодавно кілька разів для того, щоб перевірити наскільки це можливо. Це застосування було очікуваним. Звісно ворог намагається якось повернути хоч якийсь функціонал Чорноморському флоту, бо вони зараз сховалися на базі в Новоросійську і там перебувають", - розповів він.

Наразі, за даними Плетенчука, ці дві субмарини знаходяться недалеко від пункту базування Новоросійськ.

"Скоріш за все вони будуть заходити до пункту базування. Більше кораблів в морі не перебуває", - зазначив він.

Коментуючи, скільки ворогу треба часу для переозброєння цих субмарин, щоб вивести ракетоносії знову, Плетенчук сказав, що це зробити технічно нескладно, але у РФ є інша проблема.

"Є інша проблема - наявність обладнання. Для того, щоб завантажити на субмарину відповідні ракети, вона має піднятися на поверхню, завантаження відбувається у надводному положенні. І спецкраном на горизонтальному лафеті ці ракети опускаються до рівня підводного човна, де вже їх у горизонтальному положенні завантажують в нього", - додав спікер.

Нагадаємо,у ніч на 27 квітня російські окупанти завдали комбінованого удару по Україні ракетами різних типів. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті