У ЗМІ поширюється інформація щодо великого обміна ув’язненими між РФ, Білоруссю, Німеччиною та США

У середу, 31 липня, може відбутися обмін полоненими між Росією, Білоруссю, Німеччиною та США. Про це повідомляє словенський телеканал N1 з посиланням на джерела, - пише NV.ua.

Як пише видання, Окружний суд Любляни у Словенії 31 липня оголосив вирок Артему та Анні Дульцевим, яких затримали наприкінці 2022 року й звинуватили у шпигунстві на користь Росії. Їм призначили покарання у вигляді року та семи місяців ув’язнення, додатково суд постановив депортувати пару з країни. Наприкінці засідання суд скасував їхнє тримання під вартою.

За даними джерел N1, Дульцеви є частиною великого обміну між чотирма країнами. Хоча словенський телеканал припускає, що до цього обміну можуть бути причетні більше країн.

Видання також зазначає, що учасником обміну може бути журналіст WSJ Еван Гершкович зі США, якого у Росії 19 липня засудили до 16 років ув’язнення у колонії суворого режиму.

Росія у рамках обміну може отримати працівника секретного відділу ФСБ Вадима Красікова.

Також ВВС пише, що із бази даних американських в'язниць зникла інформація про п'ятьох росіян, які відбувають покарання у США.

«Це сталося на тлі повідомлень про те, що з місць ув'язнень у Росії «вибули» кілька людей, засуджених за політичними статтями, зокрема тих, які мають іноземне громадянство. Як очікується, найближчим часом між Росією і країнами Заходу може відбутися масштабний обмін ув'язненими», - зазначає видання.

Також 30 липня білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив про помилування громадянина Німеччини Ріко Крігера, якого засудили до смертної кари у справі про вибух на залізничній станції Озерище неподалік Мінська у жовтні 2023 року.

Цього ж дня російські правозахисники зазначали, що з колоній та СІЗО у РФ за два дні зникли шість політв'язнів. Їх, ймовірно, етапували. Також правозахисники припускали, що РФ може готувати обмін.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті