У Зеленського прояснили різночитання між Верещук та омбудсменом Лубінцем на тему, чи можна оформлювати паспорт РФ в окупації

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи висловлювання Дмитра Лубінця та Ірини Верещук щодо того, брати чи ні у окупантів російські паспорта, заявив, що не бачить у цих заявах дисонансу. Про це він написав у Твіттер

"У порадах представників держави Дмитра Лубінця та Ірини Верещук громадянам на окупованих територіях немає жодних суперечностей. Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть", – радить Подоляк.

За його словами, принципова громадянська позиція заслуговує найвищої оцінки. Але Україна точно не виграє від збільшення числа наших полонених чи закатованих громадян.

Радник голови ОП запевнив, що Україна не буде переслідувати громадян, які "пасивно" отримали російський паспорт.

"Ключове – пасивно, під жорстким примусом. Бо це (примус до непотрібного російського паспорта) –  одна з важливих технологій залякування з боку Рф і безумовна ознака системного геноцидного формату війни", – зазначив Подоляк.

Водночас він запевнив, що кожен із тих, хто активно сприяли окупантам, обіймали посади в окупаційних адміністраціях, допомагали в організації "референдумів" і під камери брали російські паспорти, відповідатиме перед законом.

Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук порадила громадянам України, що живуть на окупованій території, не брати російські паспорта та по можливості виїзжати із захоплених росіянами районів.

Як повідомлялося, український омбудсмен Дмитро Лубинець порадив мешканцям окупованих територій України погоджуватись на отримання російського паспорту, пояснюючи це питанням виживання.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті