У Запорізькій області запущено проєкт відновлення медичної інфраструктури та доступу населення до меддопомоги

Проєкт відновлення медичної інфраструктури запустило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у Запорізькій області наприкінці квітня. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) на своєму сайті 1 травня.

"У квітні цього року Проєкт USAID "Підтримка реформи охорони здоров’я" (USAID HRS) розпочав впровадження... грантового проєкту у Запорізькій області. Мета - відновити та покращити доступ до необхідних медичних послуг для жителів громад... Проєкт буде впроваджено у рамках програми "Відновлення доступу населення до медичної допомоги", яку наразі USAID HRS реалізовує у дев’яти областях України, охоплюючи допомогою майже 4 млн українців", - пише МОЗ. 

Партнером, який буде безпосередньо працювати із медичними закладами, громадами та населенням у Запорізькій області, став МБФ "Альянс громадського здоров’я". Проєкт реалізується до грудня 2024 року. 

Подібний проєкт також впроваджується у громадах Харківської області.

МОЗ зазначає, що від початку повномасштабної війни Запорізька область щоденно зазнає суттєвих руйнувань через постійні обстріли та атаки з боку росії й тимчасову окупацію територій. 

"Найбільше страждає медична інфраструктура та доступ пацієнтів до медичних послуг, який зараз значно ускладнений через наслідки повномасштабної війни. Тож реалізація заходів у рамках грантових проєктів спрямована на задоволення базових медичних потреб жителів прифронтових та деокупованих територій", - вказує відомство. 

Підкреслюється, що в рамках програми "Відновлення доступу населення до медичної допомоги" в Україні загалом планується співпраця із 36 центрами первинної медико-санітарної допомоги задля підтримки розвитку їх організаційної спроможності, запровадження новітніх методів діагностики неінфекційних захворювань, розширення доступу до паліативних послуг та надання медпослуг через мобільні медичні бригади у важкодоступних місцевостях. 

Крім того, проєкт допоможе закупити медобладнання для надання вищезгаданих послуг, а також покращити компетенції двох тисяч медичних працівників у наданні діагностичних, паліативних послуг тощо.

Завдяки проєкту також планується запровадити автономне медсестринство та мультидисциплінарний підхід у 15 закладах й створити групи рівних для покращення роботи медичних працівників у 18 закладах. Крім того, буде підвищено обізнаність населення щодо деяких медичних послуг, гарантованих державою, та самодопомоги.

Як уточнюється у повідомленні МОЗ, проєкт USAID "Підтримка реформи охорони здоровʼя" є шестирічним, він спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета проєкту - розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення України. 

"Шляхом підтримки медичної реформи та цифрової трансформації охорони здоров’я проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни", - зазначається у повідомленні. 

Раніше "ОстроВ" писав про те, як у Запорізькій області впроваджується медична реформа: чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення та якісне лікування.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті