У Запорізькій області запущено проєкт відновлення медичної інфраструктури та доступу населення до меддопомоги
Проєкт відновлення медичної інфраструктури запустило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у Запорізькій області наприкінці квітня. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) на своєму сайті 1 травня.
"У квітні цього року Проєкт USAID "Підтримка реформи охорони здоров’я" (USAID HRS) розпочав впровадження... грантового проєкту у Запорізькій області. Мета - відновити та покращити доступ до необхідних медичних послуг для жителів громад... Проєкт буде впроваджено у рамках програми "Відновлення доступу населення до медичної допомоги", яку наразі USAID HRS реалізовує у дев’яти областях України, охоплюючи допомогою майже 4 млн українців", - пише МОЗ.
Партнером, який буде безпосередньо працювати із медичними закладами, громадами та населенням у Запорізькій області, став МБФ "Альянс громадського здоров’я". Проєкт реалізується до грудня 2024 року.
Подібний проєкт також впроваджується у громадах Харківської області.
МОЗ зазначає, що від початку повномасштабної війни Запорізька область щоденно зазнає суттєвих руйнувань через постійні обстріли та атаки з боку росії й тимчасову окупацію територій.
"Найбільше страждає медична інфраструктура та доступ пацієнтів до медичних послуг, який зараз значно ускладнений через наслідки повномасштабної війни. Тож реалізація заходів у рамках грантових проєктів спрямована на задоволення базових медичних потреб жителів прифронтових та деокупованих територій", - вказує відомство.
Підкреслюється, що в рамках програми "Відновлення доступу населення до медичної допомоги" в Україні загалом планується співпраця із 36 центрами первинної медико-санітарної допомоги задля підтримки розвитку їх організаційної спроможності, запровадження новітніх методів діагностики неінфекційних захворювань, розширення доступу до паліативних послуг та надання медпослуг через мобільні медичні бригади у важкодоступних місцевостях.
Крім того, проєкт допоможе закупити медобладнання для надання вищезгаданих послуг, а також покращити компетенції двох тисяч медичних працівників у наданні діагностичних, паліативних послуг тощо.
Завдяки проєкту також планується запровадити автономне медсестринство та мультидисциплінарний підхід у 15 закладах й створити групи рівних для покращення роботи медичних працівників у 18 закладах. Крім того, буде підвищено обізнаність населення щодо деяких медичних послуг, гарантованих державою, та самодопомоги.
Як уточнюється у повідомленні МОЗ, проєкт USAID "Підтримка реформи охорони здоровʼя" є шестирічним, він спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета проєкту - розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення України.
"Шляхом підтримки медичної реформи та цифрової трансформації охорони здоров’я проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни", - зазначається у повідомленні.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм
