У Запоріжжі створюють Координаційну раду з питань утвердження української національної й громадянської ідентичності без залучення бюджету

Координаційну раду з питань утвердження української національної й громадянської ідентичності буде створено у Запоріжжі на громадських засадах. Відповідне рішення ухвалили депутати Запорізької міської ради на сесії 20 травня, повідомила секретар міської ради Регіна Харченко в Телеграм.

"Наше місто довго вважалося зросійщеним. Все змінилося після 24 лютого. Знаю - перейти на українську це зусилля та виклик. Але відрізняти своє від чужого та навʼязаного - необхідність для виживання автентичності нації. На сесії депутати підтримали мій намір створити Координаційну раду з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності", - йдеться в повідомленні Харченко.

За словами Харченко, мета дупутатського корпусу - сформувати потужну команду фахівців, яка ініціюватиме проєкти та заходи для посилення української самосвідомості, ідентичності, патріотизму у громадян, молоді та дітей.

Уточнюється, що до складу Координаційної ради увійдуть освітяни, історики, науковці, спортсмени, діячі культури та мистецтва, активісти. 

"Координаційна рада також тісно працюватиме з громадянськими інститутами Запоріжжя, надаватиме рекомендації", - йдеться в повідомленні.

Секретар міськради підкреслила, що все це учасники нової команди робитимуть на громадських засадах, без залучення бюджетних коштів. 

"Люди готові інвестувати свій час для громади та популяризації українського в усіх сферах суспільного життя. Запорізький культурний код в дії", - наголосила Харченко. 

Раніше повідомлялось, що на форумі у Запоріжжі презентували ключові проєкти для міста, в числі яких - проєкт "Запорізький культурний код", який стане своєрідним осередком для громадських ініціатив в сфері патріотичного виховання, популяризації української мови та розвитку культурного життя.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті