У Єврокомісії відмовилися розблокувати 10 мільярдів євро для Угорщини - Reuters

Європейська комісія відмовилася розблокувати 10 мільярдів євро для Угорщини, заявивши, що судові реформи Угорщини мають спочатку опублікувати в офіційному журналі країни, щоб вони набули чинності. Про це пише Reuters 13 грудня.

"Виконавча влада Європейського Союзу заявила в середу, що чекає від Угорщини останнього кроку для розблокування доступу Будапешта до мільярдів євро, які досі були заморожені через побоювання, що прем'єр-міністр Віктор Орбан пошкодив демократичну систему стримувань і противаг", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Європейська комісія заявила, що останні судові реформи в Угорщині повинні бути спочатку опубліковані в офіційному журналі країни, щоб повністю вступити в силу, що дозволить виконавчій владі в Брюсселі розморозити до 10 мільярдів євро допомоги на розвиток Будапешту зі спільного бюджету блоку.

"Блок сподівався, що розблокування грошей допоможе вплинути на Орбана. Але його старший помічник у вівторок у коментарі агентству Bloomberg запропонував до 30 мільярдів євро", - пише агентство.

Зазначається, що в середу Єврокомісія у відповідь ще більше підвищила ставки, оскільки "...ЄС втягнутий у дедалі глибше перетягування канату з Угорщиною через підтримку України, на яку Орбан погрожує накласти вето на саміті лідерів блоку в Брюсселі в четвер і п'ятницю".

Раніше повідомлялось, що обговорення вступу України до ЄС може бути перенесено на початок весни через спротив Угорщини.

Раніше також повідомлялось, що лідери угорських громад України просять Орбана підтримати переговори про вступ в ЄС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті