У ЄС зросла ціна на газ на тлі подій у Курській області - ЗМІ

У Європі зросла ціна на природній газ із грудня минулого року через бої у Курській області РФ, де розташована ключова точка входу російського газу на територію України. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на Bloomberg.

За словами інформаційного агентства, фʼючерси відреагували на бої у Курській області зростанням газу до 39 євро за МВт/год - це найвищий показник із грудня минулого року.

Російська станція "Суджа", розташована неподалік кордону з Україною, - останній пункт перевалки природного газу РФ через Україну в Європу, що працює.

Bloomberg підкреслює, у 2022 році ЄС зменшив залежність від російського газу, проте деякі країни ще залежать від нього, "залишаючи свої економіки вразливими до будь-яких раптових збоїв".

У матеріалі зазначено, Газпром у четвер 8 серпня повідомив про транзит газу через станцію "Суджа" обсягом 37,3 млн кубометрів. Така заявка є меншою, ніж попередня статистика - 42 млн кубометрів.

Однак інформаційне агентство підкреслює, що таке зменшення транзиту повʼязане не з бойовими діями у Курській області, а зі зменшенням запитів клієнтів.

Нагадаємо, офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано заявив, що Україна має право на самооборону і може завдавати ударів по ворогу на його території. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті