У ЄК заявили, що Росія знищила в Україні половину необхідної для проходження зими генерації електроенергії - можлива гуманітарна катастрофа 

Росія знищила в Україні половину необхідної для проходження зими генерації електроенергії. Про це пише єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон у статті для британської газети Financial Times.

«Після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Росія завдала масованих авіаударів по енергетичній інфраструктурі України, захопила енергетичні об'єкти, як-от атомна електростанція в Запоріжжі, і зруйнувала лінії електропередач», - нагадала вона.

За інформацією пані Сімсон, на сьогоднішній день Росія знищила або захопила близько 9 ГВт електроенергії, виробленої в Україні. Це половина електроенергії, необхідної Україні в зимовий період. 

«Подібне використання енергії як зброї є безпрецедентним у сучасних конфліктах», - заявила пані Сімсон.

Потенційна відсутність електрики може призвести до збоїв у роботі водопроводів, каналізації та відключення централізованого опалення.

«За низьких зимових температур деякі місця в Україні можуть стати просто непридатними для життя... Ризик гуманітарної катастрофи високий», - попереджає вона.

Кадрі Сімсон нагадала про серйозну підтримку енергетичного сектору України з боку Європейського союзу, але цього замало.

«Щоб уникнути гуманітарної катастрофи в Україні, необхідно вже зараз активізувати безпрецедентні зусилля з матеріально-технічного забезпечення та надання допомоги», - закликає вона світову спільноту.

Російські ЗМІ передрукували частину статті пані Сімсон, сором'язливо опустивши заяви про те, що саме Кремль винен у кризі української енергетичної системи.  

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті