У ВР планують надавати "бронь" тим, за кого заплатять 20 тисяч військового збору

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання - згідно з ним, відстрочку можуть отримати ті, за кого заплатять підвищений військовий збір. Про це повідомлив у Фейсбук ініціатор законопроєкту народний депутат Дмитро Наталуха. 

За словами депутата, концепція «економічного бронювання», описана в проєкті закону, дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів.

Згідно з нею, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті №11332, текст якого також іще не опублікували.

«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за власну свободу лише доти, доки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив президент Зеленський: “або працюєш, або воюєш”», — прокоментував законопроєкти Наталуха.

За його словами, їх розробка тривала пів року, протягом яких вели консультації з урядовцями й бізнесом. Крім цих законопроєктів, невдовзі до парламенту подадуть також альтернативні, що передбачатимуть бронювання за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень, а також змішану модель (35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тисяч гривень військового збору для ФОП).

Нагадаємо, раніше голова ВР Стефанчук заявив, що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації. 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті