У ВР планують надавати "бронь" тим, за кого заплатять 20 тисяч військового збору

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання - згідно з ним, відстрочку можуть отримати ті, за кого заплатять підвищений військовий збір. Про це повідомлив у Фейсбук ініціатор законопроєкту народний депутат Дмитро Наталуха. 

За словами депутата, концепція «економічного бронювання», описана в проєкті закону, дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів.

Згідно з нею, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті №11332, текст якого також іще не опублікували.

«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за власну свободу лише доти, доки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив президент Зеленський: “або працюєш, або воюєш”», — прокоментував законопроєкти Наталуха.

За його словами, їх розробка тривала пів року, протягом яких вели консультації з урядовцями й бізнесом. Крім цих законопроєктів, невдовзі до парламенту подадуть також альтернативні, що передбачатимуть бронювання за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень, а також змішану модель (35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тисяч гривень військового збору для ФОП).

Нагадаємо, раніше голова ВР Стефанчук заявив, що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Країна
08.04.2025
11:08

Новий механізм виплат пенсій українцям на окупованих територіях та ВПО: менше дискримінаційних норм

Тепер пенсіонери, незалежно від дати переміщення, мають однакові умови для отримання пенсійних виплат. Вони можуть вибирати банк для отримання пенсії з 46 доступних установ, а також отримувати виплати через "Укрпошту".
Всі статті