У ВР планують надавати "бронь" тим, за кого заплатять 20 тисяч військового збору

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання - згідно з ним, відстрочку можуть отримати ті, за кого заплатять підвищений військовий збір. Про це повідомлив у Фейсбук ініціатор законопроєкту народний депутат Дмитро Наталуха. 

За словами депутата, концепція «економічного бронювання», описана в проєкті закону, дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів.

Згідно з нею, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті №11332, текст якого також іще не опублікували.

«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за власну свободу лише доти, доки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив президент Зеленський: “або працюєш, або воюєш”», — прокоментував законопроєкти Наталуха.

За його словами, їх розробка тривала пів року, протягом яких вели консультації з урядовцями й бізнесом. Крім цих законопроєктів, невдовзі до парламенту подадуть також альтернативні, що передбачатимуть бронювання за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень, а також змішану модель (35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тисяч гривень військового збору для ФОП).

Нагадаємо, раніше голова ВР Стефанчук заявив, що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті