У ВР планують надавати "бронь" тим, за кого заплатять 20 тисяч військового збору

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання - згідно з ним, відстрочку можуть отримати ті, за кого заплатять підвищений військовий збір. Про це повідомлив у Фейсбук ініціатор законопроєкту народний депутат Дмитро Наталуха. 

За словами депутата, концепція «економічного бронювання», описана в проєкті закону, дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів.

Згідно з нею, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті №11332, текст якого також іще не опублікували.

«В умовах війни економіка — це зброя. Ми можемо боротись за власну свободу лише доти, доки у нас є для цього ресурси. Це дуже проста формула, яку озвучив президент Зеленський: “або працюєш, або воюєш”», — прокоментував законопроєкти Наталуха.

За його словами, їх розробка тривала пів року, протягом яких вели консультації з урядовцями й бізнесом. Крім цих законопроєктів, невдовзі до парламенту подадуть також альтернативні, що передбачатимуть бронювання за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень, а також змішану модель (35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тисяч гривень військового збору для ФОП).

Нагадаємо, раніше голова ВР Стефанчук заявив, що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті