У Вірменії вважають, що її членство в проросійській ОДКБ "створює проблеми"

Членство Вірменії в проросійській "Організації Договору про колективну безпеку" (ОДКБ), принаймні починаючи з 2020 року, нічого не приносить цій країні. Про це 4 червня в ефірі вірменського Громадського телебачення заявив секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян, - повідомляє DW.

"З 2020 року з боку Азербайджану на Вірменію сталося три широкомасштабні напади, під час яких ОДКБ не надала Вірменії жодного сприяння", - заявив Григорян. Через це Єревану доводиться шукати альтернативу - "наприклад, моніторингову місію Євросоюзу", зазначив він.

"Так званий військовий блок після трьох нападів пропонує Вірменії місію зі збору фактів. Це, принаймні, несерйозно", - підкреслив секретар Ради безпеки Вірменії.

Він уточнив, що членство в ОДКБ "створює певні проблеми", але, принаймні, не обмежує співпрацю Вірменії з іншими країнами. Єреван, за його словами, активно працює із західними партнерами, зокрема і з питання закупівлі озброєнь.

"Ми розуміємо, бачимо реальність, яка існує - це війна Росія-Україна, враховуємо, що можливості у Росії не такі великі, щоб і експортувати озброєння. І ми пішли шляхом пошуку інших ресурсів", - пояснив він, уточнивши, що "є безліч країн, з якими інтенсивно ведуться обговорення з питання купівлі зброї".

У повідомленні нагадується, що в листопаді 2022 року прем'єр Вірменії Нікол Пашинян відмовився підписувати декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ і проєкт про спільні заходи з надання допомоги Єревану. Це рішення він пояснив відсутністю "політичної оцінки агресії Азербайджану проти територіальної цілісності Вірменії" з боку організації.

Як відомо, членами ОДКБ є росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Всі статті