У Вірменії вважають, що її членство в проросійській ОДКБ "створює проблеми"

Членство Вірменії в проросійській "Організації Договору про колективну безпеку" (ОДКБ), принаймні починаючи з 2020 року, нічого не приносить цій країні. Про це 4 червня в ефірі вірменського Громадського телебачення заявив секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян, - повідомляє DW.

"З 2020 року з боку Азербайджану на Вірменію сталося три широкомасштабні напади, під час яких ОДКБ не надала Вірменії жодного сприяння", - заявив Григорян. Через це Єревану доводиться шукати альтернативу - "наприклад, моніторингову місію Євросоюзу", зазначив він.

"Так званий військовий блок після трьох нападів пропонує Вірменії місію зі збору фактів. Це, принаймні, несерйозно", - підкреслив секретар Ради безпеки Вірменії.

Він уточнив, що членство в ОДКБ "створює певні проблеми", але, принаймні, не обмежує співпрацю Вірменії з іншими країнами. Єреван, за його словами, активно працює із західними партнерами, зокрема і з питання закупівлі озброєнь.

"Ми розуміємо, бачимо реальність, яка існує - це війна Росія-Україна, враховуємо, що можливості у Росії не такі великі, щоб і експортувати озброєння. І ми пішли шляхом пошуку інших ресурсів", - пояснив він, уточнивши, що "є безліч країн, з якими інтенсивно ведуться обговорення з питання купівлі зброї".

У повідомленні нагадується, що в листопаді 2022 року прем'єр Вірменії Нікол Пашинян відмовився підписувати декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ і проєкт про спільні заходи з надання допомоги Єревану. Це рішення він пояснив відсутністю "політичної оцінки агресії Азербайджану проти територіальної цілісності Вірменії" з боку організації.

Як відомо, членами ОДКБ є росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті