У Варшаві провели перформанс, щоб нагадати про українських полонених

Десятки людей зібралися в неділю на Замковій площі у центрі Варшави, щоб нагадати світові про долю українських військовополонених.У межах мовчазного перформансу люди тримали в руках власноруч зроблені плакати з написами про російську агресію, необхідність звільнення українських військовополонених і підтримку України, передає Укрінформ.

“Ми вирішили провести сьогодні акцію, щоб укотре нагадати світові про те, що українські військовополонені і досі перебувають у полоні; що і ті, хто обороняв Маріуполь, і ті, хто потрапив у полон ще перед ними і після них, й досі перебувають в російському полоні”, - повідомила лідерка варшавського Євромайдану Наталія Панченко.

За її словами, на жаль, обміни полоненими не відбуваються, міжнародна спільнота наразі нічого не зробила, щоб їх звільнити, а їхні рідні чекають на них.

Панченко підкреслила, що у передріздвяний час, коли всі вже починають святкувати, учасники акції хочуть нагадати, що є люди, які цього року зустрінуть свята без рідних, оскільки їхні рідні в полоні.

“Ми звертаємося до міжнародної спільноти, політиків й інституцій, які мають на це вплив – Червоного Хреста, Єврокомісії, ООН, щоб вони зробили все можливе для того, аби українські військовополонені були звільнені і негайно повернулися додому”, - підкреслила активістка.

Учасниця акції на ім’я Олена розповіла, що приїхала на захід із Гданська. Вона підкреслила, що для неї важливо бути сьогодні у Варшаві, оскільки її брат зник безвісти більш як рік тому на Херсонському напрямку і невідомо, де він зараз.

“Я сподіваюся, що він живий, у полоні, і ми незабаром зустрінемося", - підкреслила жінка.

За її словами, світ не повинен забувати про те, що відбувається в Україні, що багато українців перебуває в полоні.

Колишній мер Варшави Марцін Свєнціцький в коментарі агентству підкреслив, що він вийшов на акцію, аби висловити свою солідарність із українським народом. За його словами, в той час, коли багато людей у Європі радіє наближенню Різдва, в Україні багато родин оплакує своїх найближчих, які загинули, або чиїх близькі перебувають в полоні, і про них нічого невідомо.

“Україна сильно страждає під час цих свят. І я хотів би висловити свою солідарність і нагадати світові, що Україні треба допомогти, що Україна не може програти цю війну. Україна переможе!” - наголосив польський політик.

У коментарі агентству учасниця акції Іванна зазначила, що вона прийшла разом зі своїми дітьми. Вона підкреслила, що її сім’я бере участь у заході, аби сказати всьому світові: "В Україні війна, а сім’ї чекають на свята усіх своїх рідних, які перебувають у російському полоні".

“Сподіваюся, що світ нас почує, і ми повернемо наших захисників додому, що ця війна закінчиться, і наші діти житимуть у мирній незалежній країні”, - наголосила жінка.

Учасники акції тримали плакати з написами українською, польською і англійською мовами “Свободу українським полоненим!”, “Звільнити захисників Маріуполя”, “Свята без родини – це не свята, звільніть в’язнів!”, “Допоможіть Героям України”, “Мені не зимно, зимно солдатам в окопах”, “Війна не має різдвяної перерви”, “Сім’ї очікують не на подарунки, а на свободу своїх близьких”, “Поверніть рідних” тощо.

Своєю чергою діти та молодь, які були присутні на акції, тримали плакати з написами: “Моє покоління не знає, що таке мир в Україні!”, “Діти не мають канікул, вони у бомбосховищах і не знають, що станеться завтра”, “Українські діти мріють про Різдво без війни”, “Війна вкрала в українських дітей свята”.

У варшавському Євромайдані нагадують, що станом на 17 листопада 2023 року в російському полоні перебувають щонайменше 4337 осіб, у тому числі 763 цивільні, які згідно з Женевською конвенцією не можуть стати військовополоненими. Нині становище військовополонених критичне. У середньому кожен українець у російському полоні через недоїдання та хвороби втрачає від 10 до 30 кілограмів, а відсутність медичної допомоги, тортури та поранення призводять до того, що здорові до полону українці під час обміну повертаються додому в трунах.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті