У Святогірській громаді почали підрахунок збитків від боїв та російської окупації

Експертна група, ініційована Черкаським правозахисним центром, почала оцінювати рівень збитків, завданих Святогірській громаді внаслідок бойових дій та російської окупації влітку 2022 року. Про це кореспонденці "ОстроВа" повідомили правозахисники центру.

За словами фахівців проекту, міська адміністрація зацікавлена в такій допомозі, адже це допоможе у формуванні плану відновлення громади. 

«Під час окупації тут відбулося багато руйнувань. Тому представників МВА цікавить і пошук донорів, і конкретний стратегічний план відновлення, у них це найнагальніше. І вони готові працювати», - розповіла Куприкова.

Водночас правозахисники розповіли, як фіксуватимусь випадки руйнування об'єктів соціальної інфраструктури та документуватимусь воєнні злочини.

«Рахуватимуться прямі збитки – тобто ті, які були завдані прямими ударами по будинках, транспорту, бізнесу. Також фіксуватимемо непрямі збитки. Наприклад, громада мала б мільйон гривень спрямувати на освіту, але вона вимушена перенаправила кошти на допомогу постраждалим цивільним. І таким чином громада багато втрачала у своєму розвитку. Щодо воєнних злочинів, плануємо підготувати аналітичні звіти про їхні наслідки та впровадження місцевої влади дій у забезпеченні потреб постраждалих цивільних», - пояснив керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

За його словами, наразі зафіксовано більше 100 воєнних злочинів, вчинених армією РФ у Святогірській громаді.

Як повідомлялося, окупанти знищили 90% житлових будинків у Лимані та Святогірську.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті