У Святогірській громаді почали підрахунок збитків від боїв та російської окупації

Експертна група, ініційована Черкаським правозахисним центром, почала оцінювати рівень збитків, завданих Святогірській громаді внаслідок бойових дій та російської окупації влітку 2022 року. Про це кореспонденці "ОстроВа" повідомили правозахисники центру.

За словами фахівців проекту, міська адміністрація зацікавлена в такій допомозі, адже це допоможе у формуванні плану відновлення громади. 

«Під час окупації тут відбулося багато руйнувань. Тому представників МВА цікавить і пошук донорів, і конкретний стратегічний план відновлення, у них це найнагальніше. І вони готові працювати», - розповіла Куприкова.

Водночас правозахисники розповіли, як фіксуватимусь випадки руйнування об'єктів соціальної інфраструктури та документуватимусь воєнні злочини.

«Рахуватимуться прямі збитки – тобто ті, які були завдані прямими ударами по будинках, транспорту, бізнесу. Також фіксуватимемо непрямі збитки. Наприклад, громада мала б мільйон гривень спрямувати на освіту, але вона вимушена перенаправила кошти на допомогу постраждалим цивільним. І таким чином громада багато втрачала у своєму розвитку. Щодо воєнних злочинів, плануємо підготувати аналітичні звіти про їхні наслідки та впровадження місцевої влади дій у забезпеченні потреб постраждалих цивільних», - пояснив керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

За його словами, наразі зафіксовано більше 100 воєнних злочинів, вчинених армією РФ у Святогірській громаді.

Як повідомлялося, окупанти знищили 90% житлових будинків у Лимані та Святогірську.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті