У Святогірській громаді почали підрахунок збитків від боїв та російської окупації

Експертна група, ініційована Черкаським правозахисним центром, почала оцінювати рівень збитків, завданих Святогірській громаді внаслідок бойових дій та російської окупації влітку 2022 року. Про це кореспонденці "ОстроВа" повідомили правозахисники центру.

За словами фахівців проекту, міська адміністрація зацікавлена в такій допомозі, адже це допоможе у формуванні плану відновлення громади. 

«Під час окупації тут відбулося багато руйнувань. Тому представників МВА цікавить і пошук донорів, і конкретний стратегічний план відновлення, у них це найнагальніше. І вони готові працювати», - розповіла Куприкова.

Водночас правозахисники розповіли, як фіксуватимусь випадки руйнування об'єктів соціальної інфраструктури та документуватимусь воєнні злочини.

«Рахуватимуться прямі збитки – тобто ті, які були завдані прямими ударами по будинках, транспорту, бізнесу. Також фіксуватимемо непрямі збитки. Наприклад, громада мала б мільйон гривень спрямувати на освіту, але вона вимушена перенаправила кошти на допомогу постраждалим цивільним. І таким чином громада багато втрачала у своєму розвитку. Щодо воєнних злочинів, плануємо підготувати аналітичні звіти про їхні наслідки та впровадження місцевої влади дій у забезпеченні потреб постраждалих цивільних», - пояснив керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

За його словами, наразі зафіксовано більше 100 воєнних злочинів, вчинених армією РФ у Святогірській громаді.

Як повідомлялося, окупанти знищили 90% житлових будинків у Лимані та Святогірську.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті