У Святогірській громаді почали підрахунок збитків від боїв та російської окупації

Експертна група, ініційована Черкаським правозахисним центром, почала оцінювати рівень збитків, завданих Святогірській громаді внаслідок бойових дій та російської окупації влітку 2022 року. Про це кореспонденці "ОстроВа" повідомили правозахисники центру.

За словами фахівців проекту, міська адміністрація зацікавлена в такій допомозі, адже це допоможе у формуванні плану відновлення громади. 

«Під час окупації тут відбулося багато руйнувань. Тому представників МВА цікавить і пошук донорів, і конкретний стратегічний план відновлення, у них це найнагальніше. І вони готові працювати», - розповіла Куприкова.

Водночас правозахисники розповіли, як фіксуватимусь випадки руйнування об'єктів соціальної інфраструктури та документуватимусь воєнні злочини.

«Рахуватимуться прямі збитки – тобто ті, які були завдані прямими ударами по будинках, транспорту, бізнесу. Також фіксуватимемо непрямі збитки. Наприклад, громада мала б мільйон гривень спрямувати на освіту, але вона вимушена перенаправила кошти на допомогу постраждалим цивільним. І таким чином громада багато втрачала у своєму розвитку. Щодо воєнних злочинів, плануємо підготувати аналітичні звіти про їхні наслідки та впровадження місцевої влади дій у забезпеченні потреб постраждалих цивільних», - пояснив керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

За його словами, наразі зафіксовано більше 100 воєнних злочинів, вчинених армією РФ у Святогірській громаді.

Як повідомлялося, окупанти знищили 90% житлових будинків у Лимані та Святогірську.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті