У США скептично оцінили посилення військової могутності РФ після поставок боєприпасів від КНДР

Північна Корея може збільшити постачання артилерійських боєприпасів до росії для її війни проти України, але це навряд чи матиме велике значення. Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі після прибуття до Норвегії на зустріч представників країн НАТО, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на агентство AP.

За словами Міллі, нещодавня зустріч у росії між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і російським диктатором путіним, ймовірно, змусить Пхеньян надати Москві 152-міліметрові артилерійські снаряди радянських часів - але наразі не ясно, скільки та як скоро.

"Чи буде велика різниця (внаслідок постачання боєприпасів – ред.)? Я скептично ставлюся до цього", – сказав Міллі журналістам, які подорожували з ним.

Він додав, що, хоча він не хоче надто применшувати роль цієї зброї, він «сумнівається, що це буде вирішальним».

Також голова Об’єднаного комітету начальників штабів висловив думку, що в Україні залишається потреба в більшій кількості зброї та обладнання, і що союзники та партнери обговорюватимуть, як це вирішити. 

Він зазначив, що вважає, що в Сполучених Штатах і Конгресі США все ще є широка двопартійна підтримка допомоги Україні.

Нагадаємо, 13 вересня після 4-годинної зустрічі Кім Чен Ина та путіна лідер Північної Кореї пообіцяв "повну та беззастережну підтримку" РФ. Путін заявив, що росія і Північна Корея мають "багато цікавих проєктів", але не став говорити про військову співпрацю.

Як повідомлялося, у Пентагоні заявили, що якщо КНДР поставить боєприпаси РФ, вона стане співучасником вбивств українців. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті