У Швейцарії за підтримки ультраправих ініціювали референдум, наслідком якого може стати скасування санкцій проти Росії

Група активістів за підтримки ультраправої Швейцарської народної партії зібрали підписи для проведення референдуму щодо нейтрального статусу країни, який може підважити запроваджені нею санкції проти Росії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, - повідомляє "Європейська правда".

Ініціатори референдуму пропонують закріпити в конституції Швейцарії її статус "постійного, озброєного нейтралітету" й заборонити участь у будь-якому оборонному альянсі, якщо тільки на країну не здійснять напад.

Також пропонується заблокувати приєднання країни в будь-яких "невійськових заходах примусу", які охоплюють і санкції – якщо тільки їх не схвалить Рада безпеки ООН.

Позаяк постійними членами Радбезу є Росія та Китай, схвалення ініціативи на практиці означатиме, що Швейцарія ніколи не зможе накласти на них санкції – бо ті зможуть заблокувати відповідне рішення в ООН своїм правом вето.

Коли саме відбудеться референдум про нейтралітет Швейцарії, наразі незрозуміло. Конституція передбачає, що уряд і парламент повинні обговорити питання та, за потреби, внести контрпропозиції стосовно питання, яке розглядається.

Як стверджує Bloomberg, увесь процес – аж до проведення референдуму – може зайняти кілька років.

Нагадаємо, що Швейцарія має багаторічну традицію нейтралітету, але після повномасштабного вторгнення Росії проти України у 2022 році вирішила приєднатись до санкцій Євросоюзу та активізувати співпрацю з НАТО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті