У Швейцарії налаштовані повернути в Україну 11 тисяч чоловіків

У Швейцарії представники щонайменше двох парламентських політичних партій почали публічно говорити про необхідність повернути в Україну військовозобов'язаних чоловіків. Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на Neue Zürcher Zeitung.

Як зазначається, ці заяви були зроблені в контексті призупинення Україною до 18 травня надання консульських послуг для військовозобов'язаних чоловіків та неможливості їх отримати після без оновлення даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. За даними Федерального департаменту юстиції Швейцарії (FDJP) йдеться про близько 11 тисяч українських чоловіків, які проживають у країні.

"Той, хто потенційно підлягає військовій службі в Україні, не має обґрунтованих претензій на статус захисту S, оскільки він спрямований насамперед на жінок, дітей та людей похилого віку, які потребують захисту. Ми не хочемо приховувати де-факто дезертирів, які втекли з країни, оборонна війна якої тепер потребує їхньої присутності", – заявив національний радник Вільної демократичної партії (FDP) Крістіан Вассерфален, повідомляє Neue Zürcher Zeitung.

За словами політика, Швейцарія має допомогти Україні вирішити кадрову проблему та «зняти навантаження із важко обтяжених швейцарських міграційних структур».

"Той факт, що Швейцарія приймає дезертирів протягом останніх двох років та підтримує їх податковими грошима, звів статус захисту до абсурду. Ми демонструємо відсутність солідарності з Україною... Якби існування Швейцарії опинилося під загрозою, ми не були б раді, якби інші країни розмістили у себе сотні тисяч наших солдатів...", – сказав голова з питань притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід і заявив, що планує провести розслідування із цього приводу.

Коментуючи заяви швейцарських політиків, голова Українського Товариства у Швейцарії Андрей Лужницький заявив, що вони є "морально-політичною заявою про банкрутство".

"Це цинічна спроба вирішити українську проблему. І це від політиків країни, яка навіть не дозволила третім країнам передати швейцарську зброю для допомоги Україні. Якщо військовозобов'язаних справді відправлять назад, то сподіваюся, що їм дадуть зброю", – заявив Лужницький.

Як повідомлялося, Угорщина "з міркувань гуманності" не буде депортувати українських чоловіківю

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті