У росії "відредагували" нові шкільні підручники, прибравши згадки Києва в параграфах про Київську Русь

У росії в новій редакції підручника "Навколишній світ" для четвертого класу видавництва "Просвещение" викреслили кілька згадок Києва в параграфах, що стосуються історії Київської Русі, - повідомляє "Медиазона".

Видання ознайомилося з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняло їх із версією 2021 року. Наприклад, якщо в старому виданні йшлося про те, що літопис "Повість минулих літ" написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестора названо просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Інша зміна: у старій версії йшлося про те, що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, у новій - "у столиці". Ще одна: було "Після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор", а стало - "Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор".

Крім того, у підручнику з історії росії за шостий клас змінилася дата, яку вважають моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року йдеться: "882 рік, коли Олег об'єднав Новгород і Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави". У редакції 2023 року написано: "Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року до Новгорода пов'язують утворення держави Русь".

Нова редакція підручника "Навколишній світ" поки що не надійшла в продаж - її поки що тільки відправлено до друку. Крім нової редакції підручника до випуску готуються методичні матеріали, в яких уточнюється роль Києва в історії росії. Як вважає співрозмовник "Медіазони" у видавництві "Просвещение", ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни і їх використовуватимуть у наступному навчальному році.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті