У росії "відредагували" нові шкільні підручники, прибравши згадки Києва в параграфах про Київську Русь

У росії в новій редакції підручника "Навколишній світ" для четвертого класу видавництва "Просвещение" викреслили кілька згадок Києва в параграфах, що стосуються історії Київської Русі, - повідомляє "Медиазона".

Видання ознайомилося з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняло їх із версією 2021 року. Наприклад, якщо в старому виданні йшлося про те, що літопис "Повість минулих літ" написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестора названо просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Інша зміна: у старій версії йшлося про те, що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, у новій - "у столиці". Ще одна: було "Після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор", а стало - "Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор".

Крім того, у підручнику з історії росії за шостий клас змінилася дата, яку вважають моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року йдеться: "882 рік, коли Олег об'єднав Новгород і Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави". У редакції 2023 року написано: "Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року до Новгорода пов'язують утворення держави Русь".

Нова редакція підручника "Навколишній світ" поки що не надійшла в продаж - її поки що тільки відправлено до друку. Крім нової редакції підручника до випуску готуються методичні матеріали, в яких уточнюється роль Києва в історії росії. Як вважає співрозмовник "Медіазони" у видавництві "Просвещение", ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни і їх використовуватимуть у наступному навчальному році.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті