У росії "відредагували" нові шкільні підручники, прибравши згадки Києва в параграфах про Київську Русь

У росії в новій редакції підручника "Навколишній світ" для четвертого класу видавництва "Просвещение" викреслили кілька згадок Києва в параграфах, що стосуються історії Київської Русі, - повідомляє "Медиазона".

Видання ознайомилося з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняло їх із версією 2021 року. Наприклад, якщо в старому виданні йшлося про те, що літопис "Повість минулих літ" написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестора названо просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Інша зміна: у старій версії йшлося про те, що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, у новій - "у столиці". Ще одна: було "Після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор", а стало - "Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор".

Крім того, у підручнику з історії росії за шостий клас змінилася дата, яку вважають моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року йдеться: "882 рік, коли Олег об'єднав Новгород і Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави". У редакції 2023 року написано: "Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року до Новгорода пов'язують утворення держави Русь".

Нова редакція підручника "Навколишній світ" поки що не надійшла в продаж - її поки що тільки відправлено до друку. Крім нової редакції підручника до випуску готуються методичні матеріали, в яких уточнюється роль Києва в історії росії. Як вважає співрозмовник "Медіазони" у видавництві "Просвещение", ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни і їх використовуватимуть у наступному навчальному році.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті