У Росії оголосили про плани відправити на Місяць ядерний реактор у партнерстві з Китаєм

Росія планує розмістити на Місяці ядерну установку, заявив глава "Роскосмосу" Юрій Борисов. За його словами, це станеться приблизно через 10 років. Корпорація розраховує реалізувати ініціативу разом із Китаєм, - пише The Moscow Time. 

"Сьогодні серйозно розглядаємо проєкт десь на рубежі 2033-2035 років доставку і монтаж на місячній поверхні разом із нашими китайськими колегами енергетичної установки", - сказав Борисов.

За його словами, ядерний реактор можна буде доставити на Місяць в автоматичному режимі, робототехнічними засобами. Борисов запевнив, що необхідні технологічні рішення практично готові.

Наприкінці 2022 року Росія і Китай підписали міжурядову угоду щодо створення Міжнародної наукової місячної станції. Борисов говорив, що наступним кроком буде будівництво місячної бази. Згідно з планом, стація буде розгорнута у два етапи з 2025 до 2035 року, потім почнеться її експлуатація.

У жовтні минулого року Борисов повідомив, що Росія і Китай вивчатимуть природний супутник Землі після запуску апаратів "Луна-26" і "Луна-27". Крім того, у спільній програмі може бути задіяний ядерний буксир "Зевс". Його планують використовувати для доставки великогабаритних вантажів з навколоземної на навколомісячну орбіту.

Нагадаємо, що Росія відновила місячну програму 2021 року і в серпні 2023 року запустила безпілотний корабель, який мав приземлитися на природній орбіті. Однак місія провалилася - станція "Луна-25" розбилася об місячну поверхню під час виходу на передпосадкову орбіту.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден доручив своїй Адміністрації провести переговори з Російською Федерацією в питанні про можливе випробування ядерної зброї в космосі.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті