У Росії оголосили про плани відправити на Місяць ядерний реактор у партнерстві з Китаєм

Росія планує розмістити на Місяці ядерну установку, заявив глава "Роскосмосу" Юрій Борисов. За його словами, це станеться приблизно через 10 років. Корпорація розраховує реалізувати ініціативу разом із Китаєм, - пише The Moscow Time. 

"Сьогодні серйозно розглядаємо проєкт десь на рубежі 2033-2035 років доставку і монтаж на місячній поверхні разом із нашими китайськими колегами енергетичної установки", - сказав Борисов.

За його словами, ядерний реактор можна буде доставити на Місяць в автоматичному режимі, робототехнічними засобами. Борисов запевнив, що необхідні технологічні рішення практично готові.

Наприкінці 2022 року Росія і Китай підписали міжурядову угоду щодо створення Міжнародної наукової місячної станції. Борисов говорив, що наступним кроком буде будівництво місячної бази. Згідно з планом, стація буде розгорнута у два етапи з 2025 до 2035 року, потім почнеться її експлуатація.

У жовтні минулого року Борисов повідомив, що Росія і Китай вивчатимуть природний супутник Землі після запуску апаратів "Луна-26" і "Луна-27". Крім того, у спільній програмі може бути задіяний ядерний буксир "Зевс". Його планують використовувати для доставки великогабаритних вантажів з навколоземної на навколомісячну орбіту.

Нагадаємо, що Росія відновила місячну програму 2021 року і в серпні 2023 року запустила безпілотний корабель, який мав приземлитися на природній орбіті. Однак місія провалилася - станція "Луна-25" розбилася об місячну поверхню під час виходу на передпосадкову орбіту.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден доручив своїй Адміністрації провести переговори з Російською Федерацією в питанні про можливе випробування ядерної зброї в космосі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті