У Росії матір, яка відмовилася відправляти сина на шкільні «військові збори», оштрафували за «дискредитацію» і хотіли «пришити» кримінальну справу

У Росії Яну Лісіцину, яка відмовилася відправляти сина на шкільні «військові збори», оштрафували на 30 тисяч за «дискредитацію армії». Про це пише «Новая газета».

Приводом для судового засідання стала її відмова відправляти сина на «військові збори» в рамках шкільного курсу «Основи безпеки життєдіяльності».

Син Іван навчається в 11-му класі, в гімназії № 5 міста Березовського Свердловської області. Мама подала директору школи заяву з проханням скласти для сина індивідуальний навчальний план без елементів мілітаризації. Їй відмовили і викликали в місцеве управління освіти. 

На зустрічі був присутній співробітник ФСБ і воєнком району. Матері сказали, що вона «погано впливає на свого сина» і погрожували позбавити її батьківських прав. Військком називав Івана ухильником і почав говорити, що «зараз бомби полетять до нас на голову, а ваш син не хоче захищати країну». Мати заступилася за сина і сказала, що в лютому 2022 року Росії не загрожувала ніяка небезпека.

Ця заява, у вільному переказі чиновників від освіти і військкома, лягла в основу протоколу про «дискредитацію російської армії». Співробітники поліції зізналися, що хотіли не обмежитися адміністративною справою, а завести кримінальну справу про «фейки», але не змогли знайти для цього достатніх підстав.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті