У Росії масово закривають пологові будинки, всупереч закликам Путіна якомога більше народжувати

У клініках більшості регіонів Росії масово припиняють дії ліцензій, які дозволяють приймати пологи. Про це 10 січня повідомляє ТГ-канал The Moscow Times.

За даними Росздравнадзора, за 2019 і до середини 2024 року понад 150 держклінік позбулися ліцензій. Це пов'язано з оптимізацією витрат на медицину - 2-3 породіллі на добу на 200 осіб персоналу тримати дорого.

Згідно з даними Російського товариства акушерів-гінекологів, зберігається дефіцит лікарів - акушерів-гінекологів і неонатологів. Кадровий дефіцит становить до 11 500 фахівців, повідомляло видання «Медвестник». За словами директора НМІЦ акушерства і гінекології Геннадія Сухих, у держмедзакладах влітку було вакантно 3663 ставки акушерів-гінекологів і 1734 ставки лікарів-неонатологів.

Видання нагадало, що у вересні Путін зажадав переконати росіян народжувати по десять дітей, щоб розв'язати проблему нестачі робочих рук у країні.

«Потрібно підвищувати народжуваність, створювати умови для того, щоб люди обзаводилися великою родиною. Щоб це було модно - мати багато дітей, як колись у Росії було - по сім, по десять осіб у сім'ях», - сказав на економічному форумі Путін.

Ключ для вирішення проблем із народжуваністю Путін доручив знайти керівнику Ради Федерації, 75-річній Валентині Матвієнко.

«Уже наступного року необхідно створити умови для перелому демографічної ситуації», - говорив Путін минулого тижня на засіданні ради зі стратегічного розвитку та нацпроектів. Попередній план президента підняти народжуваність провалився. Він ще 2018 року поставив завдання за 6 років зупинити природний спад населення, з яким Росія зіткнулася незабаром після анексії Криму. Але незважаючи на нацпроєкт «Демографія» вартістю 4 трлн рублів, країна в 2016-23 рр. втратила 3,5 млн осіб унаслідок перевищення смертності над народжуваністю.

Після початку війни з Україною народжуваність дітей у Росії обвалилася до мінімуму з 1999 року.

У 2024 році, згідно з оперативною статистикою Росстату, народжуваність просіла до історичного мінімуму - 599,6 тисячі дітей за перше півріччя.

Як повідомлялося, пом'якшити кадровий дефіцит медичного персоналу в «ДНР» намагаються через залучення «відряджених» із російської глибинки.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті