У росії хочуть узаконити заміну кримінальної відповідальності участю у військових діях

Державна дума РФ розгляне законопроект, що дозволяє судам, прокурорам та слідчим закривати кримінальні справи невеликої та середньої тяжкості, якщо обвинувачені висловили готовність пройти службу у "військових формуваннях". Про це повідомляє Радіо Свобода.

У пояснювальній записці йдеться, що в умовах війни з Україною Москва вже залучає до служби громадян, які вчинили злочини. "Таким чином державою визнається можливість спокутування громадянином вини перед суспільством та державою", - наголошують автори.

Злочинами невеликої тяжкості Кримінальний кодекс РФ визнає "навмисні та необережні діяння" з максимальним покаранням у три роки позбавлення волі, середньої тяжкості - "навмисне діяння" з максимальним терміном у п'ять років позбавлення волі, наприклад, грабіж, здирство, вбивство в стані афекту, дії щодо неповнолітніх та заклики до терористичної діяльності.

У листопаді видання "Важливі історії" та "Верстка" розповідали, що російські суди вже почали враховувати пом'якшувальну обставину участь у війні в Україні або оголошене бажання брати участь у ній. За підрахунками "Важливих історій", лише у чверті вироків ті, хто воював в Україні, отримали таке ж суворе покарання, як і більшість засуджених за тими самими статтями.

У жовтні 2022 року Держдума РФ прийняла поправки до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що дозволили мобілізувати громадян з незнятою або непогашеною судимістю за тяжкі злочини, за винятком низки складів, у тому числі зґвалтування неповнолітнього або захоплення заручника. Очевидно, законопроект використовується для залучення до служби в ПВК "Вагнер" ув'язнених російських колоній.

У повідомленні нагадується, що у березні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє підозрюваним та обвинуваченим у кримінальних злочинах середньої тяжкості пройти призов до армії для участі у війні з росією.

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті