У Росії дозволили застосовувати силу, спецзасоби і зброю всім приставам і не нести за це відповідальності

Усім співробітникам російських органів примусового виконання буде дозволено застосовувати фізичну силу, спецзасоби та зброю. Відповідний законопроєкт 24 липня схвалила Держдума, - повідомляє російське бюро «Радіо Свобода».

Раніше таке право пристави мали тільки під час забезпечення правопорядку в судах.

Крім того, за новим законом усі пристави отримають право вести фото- і відеозйомку, а також звукозапис для фіксації можливих правопорушень.

Пристави будуть зобов'язані попереджати про намір застосувати силу або зброю, а також забезпечити надання першої допомоги постраждалим від їхніх дій.

Водночас, як зазначено в законопроєкті, пристави не нестимуть відповідальності за шкоду, заподіяну громадянам і організаціям під час застосування сили, спецзасобів або зброї, якщо вони застосовувалися на законних підставах.

Фізичну силу і спецзасоби приставам дозволяється застосовувати для відбиття нападу і для припинення опору під час затримання, доставлення в ОВС або до суду, а також під час перепровадження іноземців, які підлягають примусовій висилці.

Спецзасоби - це гумові палиці, наручники, електрошокери та сльозогінний газ. Їх заборонено застосовувати проти вагітних, дітей та інвалідів, а також проти осіб, які вчинили незаконні дії ненасильницького характеру.

Вогнепальну зброю новий закон дозволяє приставам застосовувати для захисту учасників судових процесів, відбиття нападу, припинення втеч і під час затримання осіб, яких спіймали під час скоєння тяжких злочинів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті