У РФ є технічна можливість постачати газ у Придністров'я: Михайло Гончар розповів деталі

Російський газ може потрапляти в невизнане Придністров'я кружним шляхом — через другу нитку Турецького потоку, яким він іде на ринок Європейського Союзу. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розповів експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Газ з території європейської частини Туреччини йде в Болгарію і реверсом він може постачатися через  Трансбалканський газопровід, яким багато десятиліть йшов з сибірських родовищ транзитом через Україну, в ту ж Молдову, Румунію, Болгарію, на Балкани і європейську частину Туреччини. А тепер реверсом він може постачатися спорожнілим ще років п'ять тому (після запуску Турецького потоку) Трансбалканським газопроводом протилежним маршрутом — через Болгарію, Румунію на правобережжя Молдови, а потім потрапляти і на лівий берег", - розказав він.

За його словами, це більш дорогий маршрут, але така можливість існує, "Газпром" може це зробити.

Михайло Гончар пояснив, що незважаючи на те, що друга нитка "Турецького потоку" майже заповнена, оскільки через неї йде постачання газу для потреб Болгарії, Сербії та Угорщини, там залишилося пара мільярдів кубічних метрів вільних потужностей, які можуть бути використані для потреб Придністров'я.

Як повідомлялося, за словами Михайла Гончара, Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі.

Також повідомлялося, що Москва хоче купувати газ для Придністров'я на європейському ринку.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті