У РФ через дефіцит чипів повертаються до виготовлення ракет радянських зразків

Виробникам озброєнь у РФ довелося або монтувати низькоякісні чіпи, 40% яких браковані, або взагалі використати радянські технології. Про це повідомляє "Еспрессо" з посиланням на BBC.

Як зазначається, обмеження на експорт до росії мікросхем таки діють: постачання з-за кордону на початку цього року впали на дві третини, навіть попри збудовані ланцюжки обходу санкцій.

Тому виробникам озброєнь довелося або брати низькоякісні чіпи, 40% яких браковані, або взагалі використовувати радянські технології, зазначає видання.

А Ростех терміново вирішив озброїти армію артилерійськими установками на колісних шасі — як у знаменитих HIMARS та Caesar. 

У СРСР та росії колісні САУ майже не використовували, віддаючи перевагу гусеничним. Але після успіху західних установок Ростех теж задумав створити їх аналоги, хоч і по-своєму: на колеса, по суті, поставлять також розроблені ще в СРСР гаубицю "Мста" та гармату від десантної машини "Нона" (хоча вона поступається тому ж Caesar в далекобійності вчетверо). І це все має воювати проти сучасної техніки, яку постачають українській армії західні країни.

Як повідомлялося, у путіна залишилося зовсім мало "Кинджалів" та "Калібрів", але є багато С-300. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті