У Раді зареєстрували законопроєкт про скасування відстрочки для студентів після 30 років

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9673, який передбачає внесення змін до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо скасування відстрочки для деяких студентів, у тому числі студентів старше 30 років. Законопроєкт опубліковано на сайті українського парламенту 4 вересня.

"Абзаци другий, третій частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" викласти в такій редакції: "здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формами здобуття освіти здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній Законом України "Про освіту", якщо навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку, а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти", – йдеться в проєкті закону.

У разі ухвалення документа не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною чи дуальною формами здобувають освітній рівень, що є вищим за раніше здобуту освіту для студентів, для яких навчання стартувало не пізніше року досягнення ними 30-річного віку. Таким чином мобілізації не підлягатимуть лише студенти до 30 років, які здобувають чи підвищують рівень освіти.

Водночас не підлягатимуть призову докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами, а також наукові і науково-педагогічні працівники.

Раніше повідомлялось, що Резніков заперечив нову хвилю мобілізації.

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті