У Раді Європи повідомили, коли запустять реєстр збитків від російської агресії

Міжнародний реєстр збитків, завданих агресивною війною росії в Україні, буде запущений на початку травня групою держав-учасниць Ради Європи. Про це заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час дискусії у четвер у Відні, передає Укрінформ з посиланням на АРА.

"Якщо ми хочемо мати правосуддя, орієнтоване на жертв, то ми повинні діяти зараз, щоб не втратити інформацію", - заявила Пейчинович-Бурич.

За її словами, "коаліція бажаючих держав" в Раді Європи має офіційно проголосити створення реєстру на початку травня. Очікується, що глави держав та урядів країн-членів Ради Європи схвалять цей крок на своєму саміті в Рейк'явіку 16-17 травня.

Планується, що штаб-квартира нової інституції знаходитиметься в Гаазі, також буде філіал в Києві.

"Таким чином, ми розчищаємо шлях для створення механізму компенсації у подальшому", - заявила генсек Ради Європи.

Зі свого боку постійний представник Австрії при Раді Європи Алозія Вергеттер повідомила АРА, що Австрія стала співавтором рішення, прийнятого в середу в Страсбурзі, щодо необхідності створення такого реєстру збитків.

"Наразі розробляється статут, і Австрія також бере активну участь у цьому процесі", - сказала посол.

За її словами, до 10 травня щонайменше 16 країн-членів Ради Європи мають офіційно створити реєстр, і, таким чином, під час саміту в Рейк'явіку він вже повинен існувати.

За даними Вергеттер, близько 25-30 співробітників працюватимуть над цим реєстром у Гаазі, у тому числі кілька співробітників у київському філіалі. Річний бюджет, який буде розподілений між країнами-учасницями Ради Європи, має становити близько 8 млн євро.

Як повідомлялося, Генеральна асамблея ООН 14 листопада 2022 року ухвалила проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною, яку розв’язала і досі веде росія проти України.

У Міністерстві юстиції України заявили наприкінці грудня 2022 року про початок процесу створення Міжнародного реєстру збитків, завданих збройною агресією РФ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті