У польському Ольштині демонтують ще один радянський пам'ятник - "шибеницю"

У Польщі влада міста Ольштин отримала рішення про демонтаж Монументу визволення Вармінсько-Мазурського краю, раніше відомого як Подяка Червоній Армії. Про це повідомляє "Польске радіо".

Зазначається, що рішення у цьому питанні видав вармінсько-мазурський воєвода Артур Хоєцький. Рішення зобов’язує міську владу прибрати пам’ятник і підлягає негайному виконанню.

Речниця мерії Марта Бартошевич підтвердила в інтерв’ю Radio Olsztyn, що рішення губернатора дійшло до міської влади, й наступного тижня влада визначиться щодо цієї справи. 

Віце-президент фундації «Дебата» Войцех Козьол майже вісім років бореться за усунення пам’ятника з Ольштина. Як він сказав Radio Olsztyn, він не розуміє, чому міська влада досі не вирішила цього питання: «Це суперечливе ставлення міської влади є дивним, бо так насправді вписується в контекст совєцької та російської історичної політики. Відомо, що для них ці пам’ятники — це віхи присутності в Європі та світі й вони будуть їх боронити до кінця, але приклад дає Україна, яка під вогнем демонтує всі совєтські реліквії. Чого ми ще чекаємо, я не знаю».

Пам’ятник в Ольштині, більш відомий як шибениця, розташований на площі Ксаверія Дуніковського. Він був відкритий у 1954 році й мав висловити «вдячність» Червоній армії за визволення міста від німецьких окупантів. Це один із останніх радянських пам’ятників у Польщі, які досі не демонтовано, - йдеться у повідомленні.

Статті

Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Всі статті