Польща оновила правила призову на випадок мобілізації або війни

У Польщі почали діяти нові норми призову на випадок мобілізації і під час війни. За новими правилами мобілізований має прибути у військкомат через 6 годин після отримання повістки. Про це повідомило видання Rzechpospilsta, - пише ukrayina.pl.

Нові правила викладені у розпорядженні міністра національної оборони, яке набуло чинності 13 січня.

Під час мобілізації призовник може отримати повістку з позначкою "на другий день мобілізації" або "негайно". Другий варіант означає, що чоловік повинен з’явитися до місця явки, яке вказано в повістці, не пізніше ніж через 6 годин з моменту отримання повідомлення про оголошення загальної мобілізації або початок війни.

У документі сказано, що на чоловіків, які під час мобілізації чи війни не з’явиться на цю службу в зазначений день і місце, чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше як 3 роки.

Крім того, людина, яка під час мобілізації або війни постійно ухиляється від проходження військової служби, карається позбавленням волі строком не менше 5 років.

Як повідомлялося, Польща вітає розміщення німецького континенту військ на своїх територіях за прикладом Литви, якщо це дозволить посилити міць східного флангу НАТО. 

Статті

Донбас
23.02.2025
18:06

Жителям зруйнованої Авдіївки наказали вірити в швидке відродження міста. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу радісно передруковували російські коментарі з приводу зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа, додавали «експертні» думки доморощених «політологів» з цього приводу. Однак місцевий порядок денний теж...
Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Всі статті