У Польщі cудять 2 росіян, яких звинувачують у вербуванні до російської ЧВК "Вагнер"

У Краківському обласному суді розпочався судовий процес над двома росіянами, Андрієм Г. та Олексієм Т., які були найняті російською групою найманців «Вагнера» для розклеювання листівок у Кракові із закликом вступати до організації, - повідомляє RMF24.

"Андрія Г. і Алекса Т. звинуватили в діяльності іноземної розвідки та участі в міжнародному збройному об'єднанні з метою вчинення терористичних злочинів. Обидва росіянина нібито брали участь у процесі вербування нових членів до «Групи Вагнера», а також поширювали наклейки з QR-кодом для полегшення вступу до організації", - йдеться у повідомленні.

У суді один з росіян розповів, що до арешту працював директором швейної фабрики, а інший зізнався, що був безробітним.

Зазначається, що обидва затриманих діяли в Польщі - у Кракові та Варшаві, але, за деякими даними, вони також здійснювали діяльність в інших країнах Європейського Союзу, зокрема, в Берліні та Парижі.

"Листівки «Вагнер Груп» ми придбали в Москві. Ми мали розклеїти 3 000 листівок у Кракові та Варшаві, але змогли розклеїти лише 200. Ми повинні були сфотографувати їх після розклеювання. Я не хотів займатися пропагандою, я просто хотів заробити гроші», - сказав один з росіян у залі суду.

Андрій Г. не визнав себе винним і відмовився давати пояснення. У своїх поясненнях прокуратурі, які суд зачитав під час засідання в середу, він заявив, що мав намір здійснювати не пропагандистську діяльність, а заробляти гроші і не усвідомлював наслідків своїх дій.

Він визнав, що його завданням було поширення листівок про «Групу Вагнера» у Кракові та Варшаві, але заперечив, що співпрацював з «Групою Вагнера» і російськими спецслужбами. Пояснення другого обвинуваченого Олексія Т. суд планує заслухати на засіданні 4 листопада.

Згідно з поясненнями, наданими в прокуратурі, наклейки із закликами до вступу в «Групу Вагнера» обвинувачені розклеювали, зокрема, в туалетах швидкого харчування і кафе біля Краківської ринкової площі, в Музеї польської авіації, біля Музею Шиндлера і в Казімєжі, а у Варшаві - в кафе в Старому місті, в парках і біля мостів через річку Віслу.

Обвинувачених затримали співробітники Агентства внутрішньої безпеки у серпні 2023 року у Варшаві. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті