У Покровську на Донеччині відкрилось оновлене і розширене реабілітаційне відділення

У Покровській клінічній лікарні інтенсивного лікування осучаснили реабілітаційне відділення. Про це повідомляють у Покровській міській військовій адміністрації 19 квітня.

Через збільшення кількості інсультних та інфарктних пацієнтів, а також людей, які потребують якісної реабілітації після переломів і складних травм, у клінічній лікарні інтенсивного лікування «осучаснили» реабілітаційне відділення – зробили ремонт приміщень та закупили нове обладнання. 

Відділення реабілітації в Покровській КЛІЛ існує вже 1,5 року. Протягом цього часу щомісяця в стаціонарі проходили лікування близько 20 пацієнтів та ще близько 80 осіб амбулаторно. 

Через збільшення осіб, які перенесли інсульти та мінно-вибухові травми, виникла потреба в створенні більш сприятливих умов для відновлення пацієнтів після тяжких хвороб. 

«Ворог наступає, гатить по наших містах, руйнує інфраструктуру, але ми продовжуємо працювати та розвивати наші заклади. Дякуємо компанії «Метінвест» за  внесок у проведення ремонтних робіт. Лікарня власним коштом придбала обладнання на суму близько 7 мільйонів гривень. Це перший крок до отримання статусу кластерної лікарні та пакету реабілітації, у рамках якого мешканці матимуть нагоду відновити здоров`я після тяжких хвороб», – зауважив начальник Покровської МВА Сергій Добряк. 

Відтепер для відновлення пацієнтів облаштовано комфортні палати та зали фізичної реабілітації з сучасними тренажерами, про використання яких у відновленні людей з травмами опорно-рухомого апарату та після мінно-вибухових травм, інсультів й інфарктів розповіла завідувачка реабілітаційного відділення Інна Личик: «Зали просторі та оснащені всім необхідним обладнанням: є тренажер мотомед, орбітрек, бігові доріжки, реабілітаційна канапа, мати, шведська стінка та іншим спортивним інвентарем, який допомагає в відновленні пацієнтів».

Також у відділенні працюють логопед та егротерапевт, які проводять заняття, направленні на відновлення втрачених навичок – мовлення та самообслуговування, адаптації до навколишнього середовища. 

«Зібрана згуртована команда фахівців, робота яких націлена на комплексну реабілітацію та відновлення пацієнтів після тяжких хвороб.  Звичайно, в таких умовах і нашим медикам легше працювати, і пацієнтам комфортніше. Сьогодні у нас дуже велике навантаження на інсультний блок. Унаслідок вибухів люди отримують стрес, який провокує тяжкі хвороби. До того ж лікарня Покровська приймає людей з Мар`їнки, Красногорівки – медзаклад перевантажений», – розповіла заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.

За словами самих фахівців реабілітаційного відділення, доки тривав ремонт приміщення, всі лікарі пройшли фахове навчання в Києві. Тому сьогодні вони відчувають себе спільнотою реабілітаційних сил України – працюють так само як і вся реабілітація України.

«Сам процес реабілітації відбувається з лікування гострої стадії знаходження пацієнта. Якщо людина втратила можливість вставати, ці функції допоможуть відновити вертикалізатори – механічне обладнання, яке підіймає під певним кутом людину, привчаючи її до вертикального положення. Якщо у пацієнта не працюють нижні кінцівки – є обладнання, яке підштовхує ноги механічно. Щоб він сам прагнув натиснути на педаль та поступово наново навчитись ходити. На сьогодні МОЗ та НСЗУ вимагає, щоб медицина була доказовою. Не тільки, щоб людина просто полежала 21 день і була виписана додому. А щоб ті функції, які пацієнт втратив, за час знаходження в відділенні були повернуті», –  зауважив генеральний директор Покровської КЛІЛ Юрій Бородін.

Сьогодні у стаціонарному відділенні облаштовано 20 койкомісць та 10 ліжок в інсультному блоці. Також працює дитяча реабілітація, яка знаходиться в Перинатальному центрі.

Статті

Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Країна
05.09.2024
11:31

Національний кешбек: як це працюватиме

Ініційована президентом В.Зеленським держпрограма "Купуй українське" ("Національний кешбек") стартувала з 2 вересня. "ОстроВ" розповідає про її умови та ризики.
Світ
04.09.2024
11:19

«В перспективі наступного року Москві доведеться домовлятися з Вашингтоном». Російські ЗМІ про Україну

«Виснажені громадяни Незалежної розуміють, що під час швидкого настання холодів їхня енергосистема може не витримати, а Росія масштабними бомбардуваннями здатна знищити всю енергомережу України і тоді настане колапс»
Всі статті