У парламенті Швейцарії хочуть дозволити непрямі поставки зброї в Україну

Комітет з питань політики безпеки Національної ради Швейцарії – нижньої палати парламенту – схвалив пропозицію, яка дозволить непрямий експорт зброї в Україну. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Blick.

Пропозицію схвалити зміни до швейцарського Закону про експорт озброєнь, які дозволять непрямі поставки зброї Україні, підтримали 10 членів парламентського комітету, стільки ж висловились проти, ще чотири утримались.

Вирішальним був голос голови комітету, представниці Соціал-демократичної партії Зайлер Граф. На пресконференції вона заявила, що більшість членів комітету хочуть внести зміни до чинного закону, який перешкоджає реекспорту зброї в Україну.

Відповідний законопроєкт тепер подадуть на розгляд Національної ради Швейцарії, але невідомо, чи знайдеться там достатньо голосів для його ухвалення. До того ж потім його ще має схвалити верхня палата – Рада кантонів.

У разі схвалення таким країнам, як Німеччина, Данія та Іспанія, у майбутньому дозволять передавати Україні швейцарську зброю.

Через свій нейтралітет і відповідне законодавство Швейцарія напряму не постачає зброю в Україну, а ініціативи, які могли б це змінити, блокувались.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті