У МЗС відреагували на рішення Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною

В українському МЗС розкритикували рішення уряду Малі про розрив дипломатичних відносин з Україною, вважабчи,що уряд африканської країни не надав доказів про причетність Києва до підтримки повстанців-туарегів. Про це йдеться в заяві МЗС України .

Як зазначається, рішення Малі  назвали «недалекоглядним та поспішним». У МЗС наголошують, що Україна як жертва російської агресії намагається «відновити справедливість та повагу до міжнародного права», яке захищає, зокрема, африканські країни від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.

Тож у міністерстві кажуть, що Україна «рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі у нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”», додавши, що розрив відносин здійснили без проведення «ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі».

Також там вважають, що жодних доказів щодо причетності України до розгрому «вагнерівців» у Малі не надали. При цьому, ідеться у заяві МЗС, уряд Малі ігнорує те, що підконтрольні кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є причетними до воєнних злочинів не тільки в Україні, а й у країнах Африки.

«Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії перехідного уряду Республіки Малі», — підсумували в українському міністерстві.

Нагадаємо, раніше влада Малі оголосила про розрив дипломатичних відносин з Україною. 

Як повідомлялося, туареги, які у Малі вбили та взяли в полон багато "вагнерівців", заявили, що готові передати живих російських найманців Україні. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті