У МЗС відповіли на заяви Орбана про "криваву різанину" через контрнаступ ЗСУ

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан укотре закликав припинити вогонь в Україні і заявив, що контрнаступ ЗСУ призведе до "кривавої різанини". Речник МЗС України Олег Ніколенко в п'ятницю, 2 червня, відреагував на цю заяву.

"Навіть у кращому випадку неможливо досягти кращого результату на передовій, на полі бою, ніж той результат, який можна було б досягти з української точки зору шляхом переговорів", - заявив Орбан в ефірі радіо Kossuth.

Цю заяву навело видання Telex. Також там повідомляють, що угорський прем'єр назвав підготовку до контрнаступу "справою українців". Але висловив упевненість - атакуюча сторона зазнає втричі більших втрат, ніж та, що обороняється.

"А для країни, чиє населення становить незначну частину населення противника, почати масштабні військові атаки за таких обставин - це кривава різанина", - додав Орбан.

На цю заяву в підсумку відреагував речник МЗС Олег Ніколенко. Він нагадав, що мирні переговори з росією можливі тільки після повного виведення окупаційних військ з території України.

"Припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть Росії можливість перегрупуватися, накопичити сили і вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років", - наголосив він.

Також Ніколенко заявив, що взяв до уваги твердження Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем'єр-міністром у ЄС, який виступає за мир.

"Щоб полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від Москви припинити війну і повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції Росії, не підривати єдність у ЄС", - додав представник МЗС.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини відзначився іншою скандальною заявою, що "для бідних українців немає перемоги на полі бою".

Статті

Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Всі статті